Често Задавани Въпроси:
Имате ли допълнителни въпроси? Намерете техния отговор тук!
Зъбните импланти са изработени от титаниеви сплави.
Да, диабетът не е противопоказен при поставянето на базални импланти.
Да, базални импланти могат да бъдат поставяни дори и при пушачи.
Да, базални импланти са едно добро решение при наличие на парадонтит.
Да, методът на базалната имплантология е изключително подходящ при подобни случаи.
Цената е пакетна, затова е необходимо да анализираме конкретния клиничен случай. Моля, изпратете Ваша панорамна рентгенова снимка на имейл contact@nurident.com
Банков превод; Плащане с карта (Visa, MasterCard); В брой.
Лечението отнема 3 дни.
В случай на множествена екстракция (изваждане на повече зъби), по преценка на лекуващия лекар, могат да Ви бъдат изработени временни зъби за период от 3 до 6 месеца. Това се препоръчва, за да се избегне ефекта от естествения процес на свиване на венеца. След този период ще бъдат изработени дефинитивни конструкции, които могат да се циментират трайно.
Основните визити за финализиране на лечението са две.
Всеки случай е строго индивидуален и зависи от вида на извършваната манипулация.
Локална анестезия (местна упойка).
Да, със седация. За повече информация, моля да се свържете с нас.
По протокол, на горната челюст, могат да се поставят максимум 10 импланта.
По протокол, на долата челюст, могат да се поставят максимум 8 импланта.
Може по преценка на лекуващия лекар.
Работим с италиански импланти на компанията BasalFix.
По време на операцията няма да усещате никаква болка, тъй като преди нея ще Ви бъде поставена локална анестезия (локална анестезия).
Може да усещате съвсем лек дискомфорт, който ще отмине до няколко часа.
Не. Базалните импланти могат да се натоварват и непосредствено след вадене на зъбите.
Контролните прегледи е необходимо да се проведат на първата седмица, 1-ви, 3-ти, 6-ти месец от лечението. Препоръчително е да се правят контролни прегледи на всеки две години.
Панорамната снимка е рентгеново изображение на челюстите и зъбите и може да бъде направена във всяка дентална рентгенова лаборатория.
Да. Разполагаме със собствена рентгенова лаборатория.
150 лв.
В началото (първите няколко дни, седмици), пациентите могат да имат чувство за чуждо тяло в устната кухина. Това отшумява най-често в рамките на няколко дни (до 1-2 седмици). При повечето от нашите пациенти то липсва.
Да. Не е препоръчително да се поставят импланти на пациенти под 18 годишна възраст.
Не, но при нужда, ще Ви съдействаме с организацията на Вашия престой в хотел.
Консултацията при нас е безплатна.
НУРИДЕНТ осигурява превоз до клиниката преди и след манипулациите, а също така посрещане на летището.
Класическите импланти са изработени от титаниеви сплави.
Работим с италиански имплани на компанията BasalFix.
Базалните импланти са едночастови, а класическите импланти са двучастови.
Няколко месеца.
Поставя се имплантът. След това се изчаква няколко месеца и се пристъпва се към поставяне на короната.
Не. В този случай по-подходящи са базалните импланти.
Процедурата в стоматологичен кабинет отнема около 45 минути.
Ние от NURIDENT сме отговорни за максимално безопасно протичане на процедурата, затова държим да се видим с пациентите ни поне в две последователни посещения за почистване и полиране на зъбите, а след това да пристъпим и към избелващата процедура.
При кабинетно избелване, ефектът е видим на момента, но той много зависи от изходния цвят, който е имал пациентът преди процедурата. Крайният резултат зависи от пропускливостта на емайла към избелващите частици в гела.
Не. Възможно е да се появи лека чувствителност по време и след процедурата, която до няколко часа изчезва напълно.
Множествен кариес; Заболявания, свързани с недоразвитие на тъканите на зъба (петна, дефекти и други некариозни поражения на зъба); Заболявания на венците; Понижена хигиена на устната кухина; Бременност и кърмене.
Почти всички видове оцветяване са податливи на избелване, но в различна степен. Например, жълтеникавите зъби се избелват по-лесно, отколкото сивкавите зъби.
Ефектът от избелването трае обикновено около 2-3 години, като той може да бъде поддържан с шини за домашно избелване, а също така спазвайки така наречената „бяла диета” и добра орална хигиена.
Понякога може да възникне чувствителност, но не бива да се притеснявате, тази чувствителност е краткотрайна и отшумява значително бързо.
Постоянно бяла усмивка, която не се променя с годините, може да имате само ако на зъбите бъдат поставени фасети или коронки.
Не. Могат да бъдат избелвани само естествени зъби.
Керамичните фасети представляват тънък слой порцелан (може да бъде изработен по различни технологии), който се фиксира по предната повърхност на зъбите с или без изпиляване на повърхностния слой емайл.
Около две седмици.
Едно от основните предимствата на фасетите е, че това е минимално инвазивна техника, позволяваща в кратък срок пациентът да постигне блестяща и хармонична усмивка.
Фасетите са приложими в следните случаи: Разстояние между зъбите (диастема, треми); Зъби с „къси” клинични коронки; Зъби с пукнатини или фрактури; Зъби с аномалии във формата и големината на зъбната коронка; Преоцветени или потъмнели зъби.
Керамичната коронка пресъздава естествената зъбна анатомия, като обвива цялата видима част от зъба (или надстройката на зъбния имплант) с равномерна дебелина, съответстваща на естествения зъб по форма, цвят и дебелина.
Керамичните обвивни и частични коронки са приложими естетически и функционално в следните случаи: Счупени зъби или такива с големи по обем ресторации (възстановявания); Умъртвени зъби; Зъби с големи преоцветени ресторации; За запазване здравината на зъба след проведено ендодонтско лечение.
Има 3 вида керамични коронки – изцяло керамични (без метал), металокерамични (комбинирани), цирконий и керамика (комбинирани).
Изцяло керамичните мостове заместват липсващия зъб. Порцелановият зъб (на мястото на липсващия зъб) е свързан с две съседни коронки.
IPS e.max системата позволява на пациентите да получат изключително естетични възстановявания, съчетани с голяма функционална здравина. Изцяло керамичните конструкции са както биосъвместими, така и високо естетични.
Циркониевите коронки и мостове са вид неметални конструкции. Те се изработват от материал на базата на циркониев оксид. Цирконият се подлага на фрезоване (компютъризирана обработка), което осигурява прецизна точност на конструкцията.
Основните предимства на циркониевите конструкции са: Оптимална здравина и устойчивост към фрактуриране; Изключителна естетика; Биосъвместимост (Няма алергични реакции, както при металите.); Липсва тъмно оцветяване на гингивата (венеца); Ниска топлопроводимост.
Процедурата “бондинг” възстановява счупени/отчупени елементи от зъба, като най-често това е режещ ръб от преден зъб, пукнатини, оцветявания, промяна във формата, големината на зъбите, удължаване на режещия ръб, респективно цялата дължина на зъба, затваряне на разстояние между предните зъби.
Не, процедурата се извършва под локална анестезия.
Определени са конкретни показания за ваденето на един мъдрец, а наличието му в устната кухина не е показание. Честа причина за ваденето на мъдреците стават усложненията, до които довеждат или могат да доведат в бъдеще.
Локална анестезия (местна упойка).
Екстракцията на мъдрец се извършва след внимателна оценка на клиничната ситуация, последвана от пълно обезболяване на третираната зона. Приоритет е минимално травматичната екстракция, тъй като това е много важен фактор, от който зависи оздравителният процес.
Има болка при поставянето на анестезията заради убождането, а самата процедура протича безболезнено за пациента. Възможно е наличието на болка след операцията, като това е строго индивидуално. За тази цел, ние ще ви предпишем подходящите медикаменти.
Всяка оперативна намеса крие рискове и това е напълно нормално. Всичко е строго индивидуално и зависи от анатомичните особености на пациента – разположението и формата на мъдреца, близостта му до съседни важни структури като нерви, съдове, синуси и други. Ние ще Ви информираме за всяко възможно усложнение, каква е вероятността да се развие в конкретния случай и как бихме могли да го избегнем.
Хирургичната интервенция може да протече с или без изваждане на зъбите, асоциирани с формацията.
При вертикален недостиг на кост в дисталните (страничните) участъци на горната челюст, поставянето на зъбни импланти се предшества или провежда едновременно с повдигането на синусния под.
Моделно-лята протеза с куки; Моделно-лята протеза със стави; Тотална протеза (плакова); Частична протеза (плакова); Микропротеза (плакова); Протеза Валпласт/Термосенс; Частична протеза Валпласт/Термосенс.
Ендодонсткото лечение е процедура, целяща премахването на инфекция от кореновите канали.
Симптомите, характерни за пулпни инфекции са: Нощна и пулсираща болка; Чувствителност от топло и студено (която се задържа и след премахването на дразнителя); Ирадииращи болки; Пациентът трудно може да определи в кой зъб изпитва болка и го чувства като по-висок.
Симптомите, характерни при периодонтит са: Постоянна и пулсираща болка; Перкусия (болки при дъвчене); Пациентът лесно локализира къде в кой зъб изпитва болка.
Ендодонтското лечение протича в четири основни стъпки. Повече за тях научете тук.
Ендодонтското лечение може да се проведе в едно или няколко посещения, в зависимост от сложността на възпалителния процес. При лечението се използва локална анестезия, за да се осигури максимален комфорт на пациента.
Ако зъбът е напълно излкуван, при контролна рентгенография не се наблюдават изменения и пациентът няма никакви симптоми. Въпреки това, след лечение, е възможно да се получи реинфекция. В подобни случаи, зъбът продължава да бъде чувствителен или има наличие на периапикални изменения (грануломи).
Липсата на лечение при пулпит (възпалителен процес на зъбната пулпа), може да доведе до възпалителен процес на костта, меките тъкани и синуса и абсцес.
Гингивитът е възпаление на гингвиналната тъкан (венците), което често се появява при неправилна или лоша орална хигиена. Подобен тип заболяване е напълно лечимо и е най-разпространеното орално изменение.
Основните симптоми при гингивит са възпалени, зачервени и кървящи венци, отдръпване на венците, лош дъх (халитоза). Други симптоми на гингивит може да включват чувствителни зъби, болка при дъвчене, загуба на зъб и отдръпване на венците от костта.
Лечението при гингивит е комплексно. То зависи от полагането на безупречна орална хигиена от страна на пациента и разбира се, от лекуващия лекар, който ще почисти професионално отлаганията от плака и зъбен камък.
Пародонтитът е бактериална инфекция, която засяга заобикалящите зъба тъкани – гингива, периодонциум и кост. Ако не се предприеме лечение, прогресивната загуба на кост води до разклащане и загуба на зъбите.
Зачервена, оточна и чувствителна гингива (венец); Наличие на пародонтални джобове; Костна загуба; Кървене при миене на зъбите, при използване на конец и при хранене; Рецесия на гингивата, водеща до удължаване на клиничната корона на зъбите (изглеждат по-дълги; Наличие на гной; Лош дъх; Промяна в оклузията и позицията на протезните конструкции; Подвижност на зъбите.
Диагностиката на пародонтита се извършва чрез: Сондиране, Тест за подвижност на зъбите; Ортопантомография и интраорални снимки.
Лечението на пародонтит изисква няколко етапа и кооперация от страна на пациента. Ако се проведе правилно лечение, процесът може да се стационира и да се спре по-нататъшната загуба на кост. Повече можете да научите тук.
Това е рутинна процедура, която включва премахване на плаката и зъбния камък (калкулус), които с времето се натрупват върху зъбните повърхности. При почистването на зъбен камък се използват два вида инструменти, а след това зъбните повърхности биват полирани.
Има два вида кюретаж – закрит и открит кюретаж. Целта на закрития кюретаж е почистване на пародонталния джоб и се извършва с помощта на специални инструменти, наречени кюрети.
При липса на лечение, пародонтитът води до оголване на корените на зъбите (рецесия). Появява се подвижност на зъбите, разстоянията между тях се уголемяват, образуват се треми и диастеми, зъбите се разместват. Това допълнително влошава хода на заболяването и ако отново не се вземат мерки, прогресията му води до загуба на зъбите.
Кариесът е най-разпространеното заболяване. Той разрушава твърдите зъбни тъкани чрез чести киселинни атаки, като се извличат калциевите йони от емайла и в последствие се разлага кристалната структура.
Наличие на зъбна плака и прекомерна консумация на сладки храни и напитки.
Симптоматиката при наличие на кариес е многообразна, като това зависи от стадия на протичане. Симптомите могат да бъдат задължителни (промяна на цвета на емайла и прозрачността на зъба) и съпътстващи (болка от дразнители като сладко, студено, топло, наличие на лош дъх и кървене от венците.)
Необходимо е денталният лекар да направи цялостен преглед на зъбните повърхности. Големите кариеси често могат да бъдат видяни дори с просто око, но малките лезии са трудни за идентифициране. Рентгенографията (зъбната снимка) също се използва често в диагностиката на кариеса.
Лечението на зъбния кариес и неговите усложнения зависи от това в какъв стадий е кариозният процес и протича в два основни етапа. Първи етап – премахване на увредените от кариеса зъбни тъкани. Втори етап – промиване с дезинфекционни средства и поставяне на пломба.
Съществуват няколко вида обтурации: Композитни пломби, Глас-йономерни пломби, Инлеи/Онлеи и други. Повече информация можете да научите тук.
Ако кариесът не бъде лекуван на време могат да настъпят сериозни усложнения, тъй като разрушаването на зъба се задълбочава и обхваща по-долните слоеве. Това може да доведе до периодонтит, пулпит, абсцес на костта и други.